استفاده از زیبایی و جذابیت رنگ صورتی در زیورآلات با نگاهی بر مورگانیت

مورگانیت صورتی

استفاده از زیبایی و جذابیت رنگ صورتی در زیورآلات با نگاهی بر مورگانیت

رنگ صورتی همیشه و همه جا به عنوان یکی از رنگ های اصلی عرصه مُد و زیبایی شناخته می شود. و مخصوصاً از محبوبیت بالایی نزد خانم ها برخوردار است. این رنگ به طور چشمگیری در جواهرات و زیورآلات نیز محبوب است. از مهم ترین سنگ های طبیعی قیمتی صورتی رنگ می توان به یاقوت صورتی (pink sapphire)، تورمالین صورتی (pink tourmaline)، کونزایت (kunzite) و مورگانیت (Morganite) اشاره کرد. که در این مقاله تمرکز ما بر روی مورگانیت است؛ لطفا با ما همراه باشید.

استفاده از زیبایی و جذابیت رنگ صورتی در زیورآلات

 

مورگانیت گوهری جدید است که از زمان کشف تاکنون، همواره به علت کمیابی اش، ارزشمند تلقی شده است. دوام، جلوه، شفافیت، درخشندگی و داشتن رنگ های متنوع زیبا از طیف صورتی، مورگانیت را به عنوان گوهری ارزنده تبدیل کرده است. این گوهر قیمتی که با رگه هایی از منگنز رنگ آمیزی شده، بخاطر درخشش و زرق و برقش به آسانی از دیگر گوهرهایی که رنگ های صورتی تا گلبهی دارند، قابل تشخیص است.

مورگانیت در چند رنگ مختلف از طیف صورتی ظاهر می شود، رنگ های صورتی پررنگ، گران تر هستند؛ با این حال، برخی از رنگ های طیق صورتی در هنگام ترکیب با طلای رز، بسیار زیبا و خیره کننده هستند.

رنگ صورتی در طراحی حلقه های ترکیبی نیز بسیار خوب ایفای نقش می کند؛ مخصوصا زمانی که آن را با الماس و طلای رز ترکیب کنیم؛ مانند حلقه زیر :

بتازگی خیلی از مشتریان زیورآلات، به ایده یک حلقه ترکیبی از مورگانیت، بسیار علاقه مند شده اند، زیرا آنها رنگ صورتی ظریف و یک حلقه سبک را دوست دارند. اگر شما هم در حال جستجو برای یافتن یک حلقه ترکیبی از مورگانیت هستید، شاید مایل به دانستن اطلاعات بیشتری در مورد این سنگ زیبا باشید.

نگاهی بر مورگانیت

مورگانیت یک سنگ قیمتی صورتی رنگ عضو خانواده بریل است، خانواده بریل علاوه بر مورگانیت از سنگ های قیمتی دیگری همچون زمرد سبز (emerald)، آکوآمارین (aquamarine)، هلیدور (heliodor) و گشنیت(goshenite)، تشکیل گردیده است. بزرگترین ذخایر مورگانیت  جهان در برزیل و ماداگاسکار قرار دارد، با این حال در چین، افغانستان، روسیه، موزامبیک، ناملایا، زیمبابوه و ایالات متحده آمریکا نیز یافت می شود. رقم سختی آن بین 7.5 تا 8 است که در مقیاس سختی Moh قرار می گیرد.

مورگانیت می تواند برای پوشیدن روزانه و استفاده روزمره کاربرد زیادی داشته باشد. بنابراین اگر شما کارهای زیادی با دستتان انجام میدهید، می توانید آن را به عنوان یک حلقه تعویضی استفاده کنید.

تنها عاملی که محبوبیت این سنگ قیمتی را تهدید می کند؛ کمیابی آن است. مورگانیت با تنوع رنگی که از صورتی تا بنفش ملایم و حتی مخلوط صورتی و زرد کم رنگ دارد، جذابیت و لطافت را از خود ساطع می کند. این سنگ با تغییرات منحصر به فردی که در رنگ صورتی خود بوجود می آورد، پادزهری عالی در برابر استرس زندگی مدرن را فراهم می سازد.

 

منبع (با تلخیص و تصرف) :

https://www.hkjewellery.co.uk/pretty-in-pink

 

گردآوری : تیدامد

درباره نویسنده