راهنمایی والدین برای سوراخ کردن گوش کودکان

گوش

راهنمایی والدین برای سوراخ کردن گوش کودکان

آنچه شما باید درباره سوراخ کردن گوش‌ دختربچه دلبندتان، از تصمیم‌گیری برای انجام این کار تا مراقبت پس‌از آن بدانید را در این مقاله خواهید آموخت. ممکن است زود و شاید بعداً این اتفاق بیفتد، اما به‌هرحال ممکن است کودک شما بخواهد گوش‌هایش را سوراخ کند. اگر این کار را انجام داده‌اید – یا هرگز گوش‌های خود را سوراخ نکرده‌اید – ممکن است برخی از نکاتی را که به آن نیاز دارید، برداشت کنید.

سوراخ کردن گوش‌ دختربچه در چه سنی صحیح است؟!

همان‌طور که همه‌چیز در توسعه و رشد کودک مؤثر است. در برخی از فرهنگ‌ها، سنتی مرسوم است که تقریباً بلافاصله گوش یک دختربچه را سوراخ می‌کنند. این فرهنگ به‌طور گسترده در جوامع لاتین و آفریقایی-آمریکایی پذیرفته‌شده است، البته این عمل در سایر کشورها به‌تدریج محبوب‌تر شده است. اگر شما گوش‌های کودک خود را سوراخ نمی‌کنید، احتمالاً بهتر است منتظر بمانید تا او به‌اندازه کافی بزرگ و مسئولیت‌پذیر شود تا بتواند از سوراخ‌های گوشش مراقبت کند.

در آمریكای شمالی صحبت کردن راجع به سوراخ كردن گوش معمولاً حدود 9 یا 10 سالگی شروع می‌شود مشروط بر اینکه فرزند شما خودش راضی و آماده باشد تا این کار را انجام دهد.

با چه مسئله‌ای درگیر هستید؟!

بسته به‌جایی که می‌روید، ممکن است با یک سرنگ گوش‌هایتان را سوراخ‌کنید، شما همچنین می‌توانید مکان‌هایی که این کار را با سوزن انجام می‌دهند پیدا کنید. به هرجایی که می‌روید، مطمئن شوید که همه‌چیز ضدعفونی شده است و انجام دهنده، دستکش بپوشد. در بعضی مناطق متخصص اطفال و پرستاران آن‌ها گوش‌ها را سوراخ می‌کنند. قبل از سوراخ گوش کودک خود، با پزشک مشورت کنید.

اکثر متخصصان اطفال، برای سلامت نوزادان، توصیه می‌کنند تا زمانی که کودک اولین واکسن کزاز خود را نزده است، گوش‌هایش را سوراخ نکنید؛ و اولین جفت گوشواره باید طلای زرد 18 عیار، استیل یا پلاتین پیچی، ترجیحاً از آن‌هایی که از عقب با یک فشار بسته می‌شوند، باشند. این گوشواره‌ها بسیار آسان در تخت خواب با یک فشار باز می‌شوند و خطرات مربوط به آن‌ها از بین می‌رود.

آن‌ها نیز باید کوتاه‌تر از گوشواره‌های بزرگ‌سالان باشند. فاصله بین سروته آن‌ها خیلی کم نباشد، بچه‌های بزرگ‌تر نیز باید گوشواره‌هایی از طلای زرد 18 عیار، استیل یا پلاتین داشته باشند – یک فلز را انتخاب کنید که نیکل ندارد، یا تنها مقدار کمی دارد. آلرژی نیکل در حال افزایش است و اجتناب از نیکل می‌تواند به حفظ گوش در برابر خطر عفونت محافظت کند.

برای هرکسی در هر سنی که بخواهد گوش‌هایش را سوراخ کند،گوشواره باید به مدت چهارتا شش هفته در گوش باشد، تا بتواند حفره را درمان کند، در طی آن زمان، سوراخ گوش‌ها باید چند بار در روز با یک ضدعفونی‌کننده و با پنبه تازه پاک شوند. پاک کردن با پنبه در اطراف گوشواره و پشت  آن ،خطر ابتلا به عفونت را کاهش می‌دهد. اگر گوش کودک شما سوراخ شده، قبل از هر بار که پوشک او را عوض کنید،اطراف گوشواره را تمییز نمایید،تا در یک‌زمان دو کار را انجام داده باشید. بچه‌های بزرگ‌تر باید دو تا سه بار در روز محل سوراخ شده را تمیز کنند. شما باید مراقب باشید و به آن‌ها یادآوری کنید تا مطمئن شوید که فرزند شما می‌تواند  به‌تنهایی این کار را اداره کند. گوشواره نیز باید چند بار در روز چرخش داده شود تا از اتصال بافت پوست جلوگیری شود. اگر علائم عفونت مثل قرمزی، تورم یا مایع از سوراخ  را مشاهده کردید،به متخصص مراجعه نمایید.

بعد از سوراخ کردن گوش چه‌  اقداماتی باید انجام داد؟!

اگر شش هفته گذشته و هیچ عفونتی وجود نداشته است، حالا زمان شروع استفاده از گوشواره است! همه سنین پس از دوره بهبودی اولیه برای حدود شش ماه، باید گوشواره بپوشند – امکان مسدود شدن سوراخ‌ها وجود دارد- برای شش ماه اول تا یک سال، از فلزات حاوی نیکل (مانند طلای سفید) استفاده می‌شود. ممکن است مقداری نیکل در نقره استرلینگ وجود داشته باشد، اما ما به‌طورکلی در نظر گرفته‌ایم.

شما می‌توانید برای نوزادان گوشواره انتخاب کنید، اما به یاد داشته باشید گوشواره‌ها باید جزء فلزات باکیفیت‌تر از نیکل بوده، و آن‌ها باید کوتاه باشند. حتی حلقه‌های کوچک یا قطره‌ای هم می‌توانند در انگشت کوچک، لباس ، ملافه یا مو ،پیچیده شود، بنابراین آن‌ها زمانی می‌توانند این حلقه‌ها را بپوشند که شما بر آن‌ها نظارت کنید.

پس از دوره‌ی بهبودی می‌توانید یک خرید عالی از گوشواره داشته باشید (به یاد داشته باشید، پس از یک ماه تا شش هفته می‌تواند برای همیشه گوشواره بپوشید)
برخی از نقوش محبوب را در ادامه می‌بینیم:

  • طبیعت: زنبورها، پروانه‌ها و گل‌ها در میناهای رنگی بر روی طلای زرد .
  • قلب: جامد، خطوط، با سنگ‌های قیمتی و یا بدون.
  • شخصی: تولد ، صلیب یا منافع

این نیز یک فرصت عالی برای کودک شما برای شروع ساخت یک کمد لباس طلا و جواهر است. گل میخک فلزی یا مرواریدهای کشت‌شده عمر مفید خود را به‌عنوان حلقه‌های با قطر کوچک دریافت می‌کنند – نوعی از اصول بدون عمر!

در حال حاضر یک کودک با گوش‌های سوراخ شده دارید ؟یا قصد دارد آن‌ها را به‌زودی سوراخ کند؟با خرید یک جفت گوشواره‌ی خاص از جواهرفروشی ،او را سورپرایز کنید.

 

منبع :

http://www.jewelrywise.com/just-for-you/article/the-parents-guide-to-ear-piercing

درباره نویسنده