راهنمای جامع خرید گردنبند مردانه : قسمت دوم : زنجیر و آویز

خرید گردنبند مردانه

راهنمای جامع خرید گردنبند مردانه : قسمت دوم : زنجیر و آویز

در قسمت اول این مقاله به معرفی 5 استایل معروف و شناخته شده گردنبند مردانه پرداختیم؛ در این مطلب که قسمت دوم و پایانی مقاله راهنمای خرید گردنبند مردانه است در خصوص زنجیرها و آویزهای گردنبند مردانه با شما صحبت میکنیم؛ لطفا با تیدامد همراه باشید.

زنجیرها و آویزها

آیا گردنبند اطراف گردن شما می تواند به هر سبکی تزئین شود؟! نه، در واقع مردم نه تنها جواهرات و زیورآلات را برای تزئین زنجیرها می پسندند بلکه از چوب های گران قیمت حک شده و سنگ های میناکاری شده نیز استفاده می کنند. ولی هیچ کدام اینها به معنای یک زنجیر مناسب برای مردان نیستند.

زنجیر هایی که از آن یک عقیق آویزان می شود، می تواند شکل های زیادی به خود بگیرد. بین مواد استفاده شده و طول زنجیر، زنجیری که بر گردن شماست، ویژگی های زیادی برای شما دارد، زمان طولانی لازم است تا بفهمید این ویژگی ها کدام ها هستند.

 

جنس زنجیرها

با توجه به اینکه گردنبند شما به شکل V بر روی گردن شما قرار می گیرد، قسمتی که بیشتر توجه مردم را به خود جلب میکند، زنجیر آن است نه آویز. در این جا به چند مورد که شدیداً نوع پوشش معمولی شما را تغییر می دهد را معرفی میکنیم:

  • فلزات گرانبها زیاد جلب توجه میکنند. آنها را از نوع ظریف انتخاب کنید، به ویژه اگر دارای یک آویزه هم باشند. به این نکته هم توجه کنید که لباس مورد استفاده شما هم نباید پر نقش و نگار باشد. اگر لباس تان بیش از حد فانتزی است بهتر است از زنجیرهای ارزانتر و ساده تر استفاده کنید.
  • زنجیرهای استیلی گرهی یک سبک ظریف هستند که اغلب برای گردنبند های بلند استفاده می شود. این زنجیرها در زیر لباس قرار گرفته و دیده نمی شوند. زمانی که نمیخواهید گردن شما مورد توجه باشد از این زنجیرها استفاده کنید.
  • زنجیرهای چرمی کمی بلند تر از زنجیرهای حلقه ای هستند، اما به اندازه زنجیرهایی از جنس فلزات براق به چشم نمی آیند. این زنجیرها بسیار طبیعی هستند و با لباس های مدرن و معمولی استفاده می شوند ولی هماهنگی کمتری با لباس های رسمی و تجاری دارند.
  • زنجیر های چرمی و بندی رایج ترین نوع گردنبند های چوکر هستند که به صورت درشت بافته می شوند. این گردنبندها یک کاربرد موقتی و بیرونی دارند و بیشتر برای افرادی که به جمع های خودمانی می روند یا خواننده ها و یا بچه هایی که زیاد به اردو می روند، مناسب است. این گردنبند ها به عنوان یک زنجیر، بی دوام و نا مرتب هستند.
  • روبان ها یا طناب های رنگی ساخته شده از پارچه هایی مخملی به طور کلی برای مدال ها، نه برای جواهرات تزئینی به کار می روند، اکثرا سبک زنانه است، مهم نیست که چه آویز یا تزئین روی ان استفاده می شود.

در هنگام خرید گردنبند مردانه به خاطر داشته باشید که زنجیرها به سادگی میتوانند تعویض شوند – به این صورت که شما یک آویز را در یک زنجیر استیل نقره ای خریداری کرده اید، به این معنا نیست که شما نمی توانید آن را روی یک زنجیر چرمی استفاده کنید.

توانایی تعویض زنجیر و آویز در کنار هم، مانند سِت های مختلف پیراهن ها و شلوارها هستند. هنگامی که شما صاحب سه یا چهار آویز که دوست دارید، هستید؛ می توانید چند زنجیره اضافی را خریداری کنید و خود را با بیش از دوازده گزینه مختلف گردنبند بیارایید.

 

طول زنجیر

از آنجا که زیورآلات بر روی قفسه سینه شما قرار می گیرد (یا طولانی ترین زنجیر، اگر آویز نداشته باشید) هم به سبک کلی گردنبند و هم برای انواع پیراهن تاثیر می گذارد:

  • گردنبندهای سبک کوتاه، سبک هایی نظیر گردنبند های چوکر را می توان تقریبا با هر لباسی پوشاند، مانند پیراهن کت و شلوار. آنها در زیر پیراهن لباس یا یقه های دیگر، غیر معمول ظاهر می شوند، اما لزوماً چیز بدی نیست، این گردنبند ها بالای خط گردن قرار می گیرند و اطرافیان می توانند کل گردنبند را ببینند؛ پس به این نکته در هنگام خرید گردنبند مردانه توجه داشته باشید.
  • زنجیرهای نیمه طولانی که در اطراف پایه گردن یا بالای سینه انداخته می شوند، معمولا از زنجیر های فلزی گرانبها هستند. این زنجیرها بیشترین تناسب را با یقه ی تیشرت یا یقه های باز دارند. از سوی دیگر، این طول عالی برای یک آویز است، از آنجایی که آویزها در برخی از پیراهن ها در زیر لباس قرار می گیرد؛ ممکن است در برخی دیگر، آویز بر روی پیراهن قرار گرفته و یک طرح و زیبایی خاصی به لباس بدهد.
  • زنجیرهای بلند، اغلب در زیر پیراهن پنهان می شوند، زیور آلات متصل به آنها به طور معمول تنها در بالای لباس های بسیار راحتی پوشیده می شود، به این معنی که اگر شما می خواهید آویز قابل دیدن باشد؛ نیاز به یک گردن V یا چند دکمه باز دارید.

براساس نوع مواد سازنده زنجیرها، شما می توانید طول های متفاوتی از زنجیر ها را داشته باشید. در مورد زنجیرهای فلزی، شما حتی می توانید آن را به یک جواهرساز بدهید تا زنجیر را کوتاه کند، همچنین می توانید با انتخاب طول مناسب زنجیر از این هزینه اجتناب کنید.

 

نتیجه گیری نهایی تیدامُد برای خرید گردنبند مردانه

یک گردنبند خوب، یک گزینه شیک برای یک مرد است، درست مانند یک حلقه یا یک گردنبند یا یک مجموعه خوب از دستبندها. این چیزی نیست که او هر روز می پوشد و یا با هر لباسی هماهنگ شود (به جز مورد گردنبند مذهبی و یا سایر گردنبند هایی که در زیر لباس به عنوان نشان های شخصی نگهداری می شود).

اگر شما نمی خواهید از زیورآلات و جواهرات شناخته شده برای خرید گردنبند مردانه استفاده کنید. می توانید از ترکیب گردنبند های زمانهای مختلف استفاده کنید، هنگامی که شروع به ترکیب چند آویز خوب و چند مورد از بند ها و زنجیرها می کنید تعداد زیادی انتخاب خوب برای خود می سازید.

پس خجالت نکشید، اگر خوب نگاه کنید و به نظر شما خوب بیایند، مهم نیست که چه سبکی از گردنبند ها را در هنگام خرید گردنبند مردانه استفاده می کنید.

منبع:

https://www.realmenrealstyle.com/necklace-guide-men/

درباره نویسنده