راهنمای مردان در استفاده از گردنبند- چگونه یک گردنبند مردانه بخریم؟! – قسمت اول : استایل و سبک گردنبند مردانه

گردنبند مردانه

راهنمای مردان در استفاده از گردنبند- چگونه یک گردنبند مردانه بخریم؟! – قسمت اول : استایل و سبک گردنبند مردانه

یک سری از محدودیت ها و ممنوعیت ها برای آقایان در استفاده از طلا ، جواهرات و زیورآلات وجود دارد و یکی از سخت ترین این ممنوعیت ها استفاده از گردنبند مردانه است.اما شما میتوانید یکی از نشانه های حرفه ای بودن را داشته باشید. مردان هم میتوانند یک گردنبند زیبا بپوشند. در این مقاله در خصوص انتخاب گردنبند مردانه صحبت خواهیم کرد؛ لطفا با ما همراه باشید.

 

راهنمای مردان در استفاده از گردنبند- چگونه یک گردنبند مردانه بخریم؟! – قسمت اول : استایل و سبک گردنبند مردانه

گردنبند هایی که برای مردان مناسب است با گردنبند های زنانه متفاوت است. برای اولین مورد، مردان نمی توانند هر نوع طلایی را استفاده کنند، برای ان ها طلاهایی کم قیمت مناسب است. طلاهای بزرگ و سنگین با ردیف هایی از سنگ های جواهری یا چیزهایی شبیه به این یک سبک زنانه است و اصلا برای مردان مناسب نیست.

در میان طراحان نیز، ایده بسیار کم طرفداری وجود دارد که جواهرات مردانه باید دارای تزیین های چشمگیر باشد، جواهرات مردانه به منظور تکمیل هستند نه سراسر پوشش (غرق شدن) از طلا.

این به معنی گردنبند هایی است که حلقه های اطراف زنجیرها، دارای بافتی پیچیده تر و تیز تر هستند. طلا و جواهر مناسب برای مردان باید طبیعی باشد – به طوریکه که سالها بتوانید آن را بپوشید، پس از اینکه از پدربزرگتان به شما ارث رسید، آن را برای چند سال بپوشید.

البته برخی از جواهرات بزرگتر، شفاف تر، درخشان تر از ویژگی های رواج یافته در شهر ها هستند. در همه جا طرح های بسیار سبک و هنجارشکن وجود خواهد داشت، اما در هر دو حالت شما باید قانون استثنائات را در نظر بگیرید. سبک های نامعمول دقیقا توجه مردم را جلب می کنند، زیرا آنها بسیار عجیب و غریب هستند.

اکثر مردانی که گردنبند های خوبی دارند، جواهرات قابل توجهی بر روی گردنبندشان وجود ندارد. شما ان گردنبند ها بسیار شیک می بینید و بعد از گذشت زمان، متوجه مشخصات برجسته ان ها می شوید.

در زیر 5 سبک 5 گردنبند مردانه معرفی شده است، لطفا ادامه مقاله را بخوانید:

5 استایل گردنبند مردانه

خانواده های فراوانی از استایل (سبک) های گردنبند وجود دارند که باید ان ها را بشناسید. این ها به طور سنتی سبک های مردانه هستند که در طی سال ها مورداستفاده قرار گرفته اند (اگر چه بعضی از آنها نیز برای زنان مناسب هستند) همچنین استفاده از زنجیرهای دارای جفت طبیعی جزئی از یک سبک (استایل) کلاسیک مردانه هستند.

 

  1. گردنبند مردانه سبک پلاک  (Dog Tags)

زنجیرهای پلاکدار نظامی (پلاک ها) به طور حرفه ای طراحی می شوند و جز آویزهای بسیار خاص هستند. این زنجیرها به تنهایی بسیار متمایز هستند و به این دلیل که جواهرات بسیار زیادی در آنها به کار می رود؛ بیشتر مناسب طبقات اعیانی هستند. اساس زنجیرهای پلاک دار، معمولا یک جفت پلاک است که روی یک مهره قرار گرفته اند و روی آویز آن، مطالبی نوشته می شود. بر روی زنجیرهای پلاکدار نظامی (پلاک ها) معمولاً نام و نام خانوادگی، اطلاعات پزشکی مثل گروه خونی و گاهی اوقات نام مذهب نوشته می شود.

شکل تزئینی پلاک ها اغلب بیضی مانند است، اما متن با یک تصویر یا طرح برجسته حک می شود، زنجیر پلاک نیز می تواند با زنجیرهای شفاف تر و یا فلیجری جایگزین شود.

افراد مختلف، سبک های متفاوتی دارند، بعضی از مردم به سبک نظامی علاقه دارند؛ ولی برخی از مردم آن را نماد جنگجویان واقعی و خدمتکاران زن می دانند، برخی هم آن را یک قطعه بی ارزش و بیهوده می دانند.

اگر واقعا سبک خود را داشته باشید، آنها را بپوشید، اما باید بدانید که همه مردم از این پلاک ها خوششان نمی اید و آن را دوست ندارند.

 

2) گردنبند مردانه سبک زنجیر (Chains)

این زنجیرهای ساده بدون زیورآلات و بدون آویز هستند که از سبک های کلاسیک برای مردان به شمار می روند. آنها می توانند بر اساس نوع استفاده از فلز، طول زنجیره ای، سبک پیوند ها و روش اتصال دانه های زنجیر به هر سبکی ظاهر شوند.

سبک کلاسیک گردنبند، یک زنجیر دارای حلقه های نسبتا صاف است، که این حلقه های صاف در اطراف زنجیر قرار گرفته اند. به طوری که زنجیر به عنوان یک روبان جامد از فلز ظاهر می شود و به اندازه کافی بلند است به گونه ای که کمی پایین تر از خط گردن قرار می گیرد.

این زنجیر های مردانه (از جمله مردان بدون هیچ آرایش شیک دیگر در لباس خود) به عنوان بهترین زنجیرها، در قرن حاضر مورد توجه قرار گرفته اند که معمولا با تیشرت سفید و یا کت و شلوار استفاده شده اند.

مهمترین نکته کلیدی در استفاده از این زنجیرها، رعایت حد اعتدال است. زنجیر را زیر پیراهن خود بپوشید به صورتیکه فقط کمی از زنجیر دیده شود. از آنجایی که فلز مورد استفاده در زنجیر نقش اساسی در تعیین بهای آن را برعهده دارد، هزینه بیشتری برای خرید یک محصول با کیفیت بالاتر وجود دارد، از گزینه های ارزان اجتناب نموده و به دنبال طلا، نقره یا پلاتین با کیفیت بگردید.

 

 

3) گردنبند مردانه سبک نشانها و علائم مذهبی  (Religious Emblems)

Religious Emblems

نکته جالب توجه این است که گردنبند های مختلفی که وابستگی مذهبی را نشان می دهند یا با ایمان و اعتقادات فرد گره خورده اند. بعضی از افراد به دنبال نیاز / تشویق های مذاهب یا فرقه های خاص هستند، در حالی که دیگران تنها به عنوان نمادی از اعتقاد شخصی خود، آن را به گردن دارند. این نماد ها انواع مختلفی از آویزها را تشکیل می دهند. مسیحی ها، ستارگان دیوید، اسکاپولرها و سایر نمادها می توانند به راحتی به زیور آلات آویزان شوند. در اغلب موارد، این آویزها زیر پیراهن در یک زنجیره به اندازه کافی بلند قرار می گیرند که آویز زیر خط گردن می افتد.

نظر من این است که این آویزها باید کم رنگ و ساده باشند – اگر در موقعیت هایی قرار بگیرید که مجبور باشید پیراهن خود را دربیاورید، می خواهید اولین چیزی که کسی در مورد شما متوجه می شود یک زنجیر و آویز شلوغ باشد؟!

البته این بدان معنا نیست که آویزهای بزرگ، فلزی یا نگین دار و موارد مشابه آن وجود ندارد، البته، آنها فقط ویژگی آویزی آرام و شیک را که یک ایده آل برای طلاهای مردانه است را ندارند.

 

4)گردنبند مردانه سبک آویز (Pendants)

اگرچه لغت “آویز” یک اصطلاح فوق العاده گسترده است، اما در اینجا منظور از گردنبند سبکِ آویز اساساً یک تزئین کوچک در یک زنجیر یا بند نسبتا بلند است، به طوری که تزئین زیر گردن قرار می گیرد.

این سبک گردنبندها رایج، محبوب و همه پسند هستند. این زیورآلات می توانند از هر چیزی تشکیل شده باشند؛ از یک جواهر تا یک قرص خاک رس. بر روی این آویز ها هر شکلی می تواند نقش بندد، از یک شیشه کوچک گرفته تا یک نقش طلایی از یک پروانه یا هر چیز دیگری. این آویز های معمولا وقتی از نوع کوچک آنها انتخاب می شوند، فرد احساس راحتی بیشتری می کند و استخوان جناغ سینه اذیت نمی شود و میتوان راحت کار کرد.

آویز می تواند روی تیشرت های راحتی قابل استفاده باشد، اما معمولا در زیر هر لباسی با یک یقه بسته، کاربرد بیشتری دارد. البته زمانی که این آویز ها با یقه های باز V شکل استفاده شود (قفسه سینه بیرون از لباس بماند)، آویز بر روی پوست قابل مشاهده خواهد بود.

 

5)گردنبند مردانه سبک چوکر (Chokers)

گردنبند های چوکر (چسبیده به گردن) متفاوت با آویزها هستند. آنها از یک زنجیر با دانه های حجیم تشکیل شده است که پایین تر از گردن قرار نمی گیرند (کاملا به گردن می چسبند) و معمولا تزئینات و یا طرح هایی در فواصل منظم دارد.

زنجیر پلاک ها نوعی از گردنبند های چوکر هستند؛ این گردنبندها در فرهنگ سلفی و هیپی بسیار محبوب هستند. مردان مدرن با استفاده از تغییرات کوچک در هر دو مورد، از این دو نوع زنجیر استفاده کرده اند، بنابراین نگران نباشید که با زنجیری از چرم یا بند در گردن خود، ورزش می کنید، فقط اطمینان حاصل کنید که بیش از حد تنگ نباشد و به اندازه کافی برایتان راحت باشد.

چوکر های فلزی نسبتا غیر معمول هستند. بنابراین چوکر با یک آویز تزئین می شود. آویزهای بزرگ برای گردنبند های چاکرا، ان ها را کمی شبیه به گردنبند های حیوانات دست آموز می کند. معمولا افرادی که مشکل پسند هستند، آویز های کوچک نه مانند سبک های هاردکور و سبک های زنجیرهای نظامی (پلاک ها) را انتخاب می کنند.

 

منبع:

https://www.realmenrealstyle.com/necklace-guide-men/

درباره نویسنده