چه زیورآلاتی را در تعطیلات نوروز و مسافرت های عید با خود داشته باشیم و چگونه آنها را بسته بندی کنیم؟؟

تعطیلات نوروز

چه زیورآلاتی را در تعطیلات نوروز و مسافرت های عید با خود داشته باشیم و چگونه آنها را بسته بندی کنیم؟؟

کم کم ایام عید نوروز دارد فرا میرسد؛ مجموعه تیدامد ضمن تبریک پیشاپیش سال نو و آرزوی سال نویی خوب و خوش و شیرین برای شما هموطنان گرامی ؛ تصمیم گرفته از آنجا که معمولاً سفر رفتن با ایام نوروز یک روتین ثابت و دائمی اغلب ما ایرنیان است، این مقاله را به موضوع چگونگی حمل زیورآلات در سفرهای نوروزی اختصاص دهد؛ امید که مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد؛ البته بدیهی است که استفاده از توصیه های این مقاله در هر نوع سفر دیگری مانند سفرهای تابستانی نیز قابل اجرا و مفید است. لطفا با ما همراه باشید.

همچنان که در حال برنامه ریزی یک سفر بزرگ در  داخل یا خارج از کشور هستید، چه یک سفر زمینی و چه هوایی ؛ ممکن است این سوال را در ذهن خود داشته باشید که چه طلا و جواهراتی را با خود در تعطیلات به همراه داشته باشید و کدام ها را در خانه بگذارید و چگونه آنها را بسته بندی کنید؟! برنامه ریزی برای این امر مهم را به لحظه آخر موکول نکنید؛ با ما همراه باشید تا نکاتی در خصوص نگهداری طلا و جواهرات در زمان مسافرت را بررسی کنیم:

چه چیزهایی را با خود ببریم و چه چیزهایی را در خانه بگذاریم؟!

مهم نیست که کجا سفر می کنید و یا چه مدت طول می کشد، به یاد داشته باشید تعطیلات، زمان استراحت و دوری از نگرانی های روزمره و روزانه است. برای اکثر سفرهای تفریحی، قانون ساده این است که چیزی را که در مورد از دست دادن یا گم شدن ان نگران هستید، با خود نبرید. بهتر است که پول با مبلغ بالا یا وسایلی که ارزش عاطفی و احساسی دارند را در خانه بگذارید، مگر اینکه آنها بخش مهمی از برنامه ریزیتان برای یک رویداد ویژه در سفر باشند.

اما این به این معنی نیست که شما باید تمام جواهرات را در خانه بگذارید. تعطیلات زمان خوبی برای به اشتراک گذاشتن طلا و جواهرات و همچنین خرید طلاهای بیشتر از طریق تبلیغات ارزان قیمت است.

در اکثر موارد بهتر است، فقط با چند قطعه طلای کوچک – حلقه کوچک یا گوشواره، یک آویز کوچک، یک دستبند زنجیره ای – که با لباس های مختلف میتواند ست شود، با خود ببرید. اما چند قطعه از طلاهای زیبا و بینظیرتون رو هم همراه خود بردارید. این طلاهای زیبا حتی با ساده ترین لباس های مسافرتی هم سِت می شوند. از آنجاکه شما بیشتر جواهرات ارزانتر را با خود برمیدارید، می توانید برای رفتن به جاهای عمومی از ان ها استفاده کنید.

جایگزینی برای انگشت عروسی خود را در نظر بگیرید

درمورد زنجیر عروسی و حلقه ازدواج خود چه کار کنید؟! بسته به مقصد و راه سفر شما، بهتر است که حلقه ازدواج خود را در خانه بگذارید و تنها زنجیر عروسی خود را با خود ببرید. (اگر زنجیر عروسی شما از فلز گرانبهایی است بهتر است، برعکس عمل کنید).

اگر برای مسافرت، ایرانگردی و یا سفر خارج از کشور را انتخاب کرده اید یا نگران از دست طلاهای گرانبهای خود هستید، فقط طلاهای ارزان قیمت خود را بردارید و همچنین فکری به حال انگشتر ازدواج خود بکنید.

شاید شما هنوز هم می خواهید که الماس جذاب خود یا حلقه عروسی خود را بپوشید، اما نمی خواهید خود را به خطر بیندازید، نگاهی به میزان هزینه هایتان داشته باشید. سنگهای بدون رنگ یا “سفید”، مانند توپاز سفید یا کریستال، می توانند نقش بخشی از جواهرات الماس و گران قیمت تر را بازی کنند.

اگر شما می خواهید که با طلا و جواهر گران قیمت سفر کنید و تا حالا طلاهایتان را بیمه نکرده اید، این زمان بسیار مناسبی برای راه اندازی بیمه جواهرات است.

نحوه بسته بندی زیورآلات

شما برنامه های تعطیلات  نوروز خود را در نظر گرفته اید و تصمیم گرفتید که کدام جواهرات تان را بردارید، و همه گردنبند و دستبندها را بر روی تختتان گذاشته اید و آنها در حال حاضر درهم پیچیده اند، چطور می توانید آنها را از هم جدا و منظم کنید؟!

این روش ها را برای بسته بندی زیورآلات برای تعطیلات خود در نظر بگیرید:

جواهرات مسافرتی: اگر شما زیاد مسافرت می روید؛ این امر ممکن است به معنی یک فرصت برای سرمایه گذاری در زیورآلات باشد. (این کار به نام منظم کردن طلاها و یک دست کردن جواهرات شناخته می شود). این طلاها نباید از بین طلاهای گران قیمت انتخاب شوند، بلکه طلا و جواهرات همیشگی خود که هیچ یک از مشکلات نگهداری و خراشیدن را ندارند را با خود بردارید.

قوطی ها: زنجیرهای دستبند و گردنبند که به هم پیچیده شده اند را با استفاده از نی (نی های مخصوص مواد آشامیدنی) از هم جدا کنید و سپس آنها به یک قلاب وصل کنید تا دوباره در هم نپیچند و سپس بسته بندی کنید. تمام زنجیرها را در درون قوطی مسواک قرار دهید. اگر شما یک زنجیر گردنبند با دانه های بزرگ و یا دو زنجیره دارید می توانید آن را در درون یک لوله دستمال توالت بگذارید.

کارت های تبلیغاتی: برای بسته بندی گوشواره ها می تواید یک کارت تبلیغاتی را سوراخ کنید و گیره گوشواره را در آن قرار دهید و از پشت گیره های گوشواره را محکم کنید. پارچه را در اطراف کارت قرار دهید و سپس آن را با بقیه جواهرات خود بپوشانید.

دکمه ها: این ترفند برای حفظ گوشواره برای سفر و در خانه به کار می رود، اگر دکمه های یدکی دارید (به ویژه آنهایی که بزرگتر هستند)، گوشواره های خود را در سوراخ های دکمه بپیچید و در پشت دکمه گیره گوشواره را ببندید. سپس دکمه ها را همراه با گوشواره ها در یک بسته کوچک زیپلاک قرار داده و برای امنیت بیشتر در داخل آن پارچه بگذارید.

جعبه قرص: آیا شما می دانید در این هفت روز چند بسته قرص مصرف کرده اید تا دوز قرص های هفتگی خود را مدیریت کنید؟! جعبه قرص ها اندازه مناسبی برای نگهداشتن گوشواره ها، حلقه ها و حتی دستبند و گردنبند کوچکتر دارند. با قرار دادن یک تیکه از طلاها (گوشواره ها و یا حلقه ها) میتوان بقیه طلاها را منظم و بسته بندی کرد. از آنجا که جعبه ها معمولا به هم پیوسته هستند، می توانید همه طلاهایتان را یک جا نگهدارید. یک ترفند مرتبط: با استفاده از بطری قرص های پیشگیری برای بسته بندی اقلام جواهرات و زیورآلات استفاده کنید، سپس تمام بطری ها را در یک کیسه بزرگ زیپلاک بگذارید.

 

فنجان میان وعده مهر و موم شده:

اگر فرزند کوچک در خانه داشته باشید، احتمالا مجموعه ای از کاسه های پلاستیکی کوچک و قابل انعطاف یا فنجان های میان وعده دارید. اینها یک اندازه بزرگ برای نگهداری گردنبندها، دستبند و یا گوشوارها هستند، یا میتوان مجموعه ای از دکمه های نگهداری گوشواره ها که در یک پارچه کوچک پیچیده شده اند را در آنها جای داد.

کیف های کوچک پلاستیکی: آیا میدانستید که کیسه های پلاستیکی کوچک برای نگهداری طلاهای ارزان قیمت شما بسیار مناسب هستند؟؟؟ از ان ها برای نگهداری لاهای خود در مسافرت استفاده کنید. جواهرات خود را در بسته های پلاستیکی قرار دهید تا هم مرتب بمانند و هم از تکان خوردن آنها جلوگیری شود. سپس تمام کیسه های پلاستیکی کوچک را داخل یک کیسه بزرگ زیپلاک بگذارید، اگر شما هیچ کیسه های کوچک پلاستیکی نداشته باشید، به فروشگاه محلی خود مراجعه کنید. حتی ساده تر، نایلون بالای صندلی آشپزخانه خود را خارج کرده و از آنها به عنوان کیسه های کوچ برای قرار دادن در بسته های زیپلاک استفاده کنید.

سخن نهایی تیدامُد با شما در سفر درباره جواهرات و زیورآلات

اگر شما برای سفر از پرواز (خدمات هواپیمایی) استفاده میکنید، جواهرات و زیورآلات خود را در کیف مخصوص و قابل حمل در داخل هواپیما بگذارید، در کیسه های بررسی شده احتمال از دست رفتن جواهرات و زیورآلات بسیار بالا است.

و به یاد داشته باشید: برای تعطیلات و تفریح ​​به مسافرت خود می روید، تا از روزمرگی های خود دور شوید، جواهرات و زیورآلات ساده و ارزان بخرید تا نگران از دست دادن ان ها نباشید.

 

http://www.jewelrywise.com/just-for-you/article/tips-for-traveling-with-jewelry

درباره نویسنده