تمیز و نگهداری از انواع مختلف گردنبند

تمیز کردن گردنبند

تمیز و نگهداری از انواع مختلف گردنبند

تمیزکردن گردنبند ها سبب میشود که مانند روز درخشان شوند.همچنین گردوغبار و چربی ها موجب پاره شدن زنجیر می شود.

تمیز کردن گردنبند

تمیز کردن گردنبند طلا

اگر گردنبند شما بدون سنگ می باشد خواهید توانست به راحتی با دست آن را بشورید.گردنبند طلای خود را داخل اب گرم کنید به مقدار کافی مایع ظرفشویی به آب اضافه نماید.زنجیر گردنبند را به آهستگی بشورید.برای تمیز کردن زنجیر میتوانید از یک برس نرم نیز استفاده کنید.هیچ وقت از خمیر دندان و جوش شیرین استفاده نکنید چون ممکن است به طلا آسیب وارد کند.میتوانید جواهر طلا را پولیش کنید،پولیش سبب میشود درخشندگی اولیه خود را بدست آورد.

تمیز کردن گردنبند

تمیز کردن گردنبند نقره

استاده از جوش شیرین و خمیر دندان این بار میتواند برای زنجیر های نقره ای ضخیم مفید باشد و آنها را تمیز کنید.ابتدا آن را با آب گرم بشورید وسپس با پارجه ای نرم بدون پرز خشک کنید.

روش دیگر استفاده کردن از یک قاشق غذاخوری نمک و جوش شیرین به همراه آب گرم است.گردبند نقره ای خود را به مدت چند دقیقه در این محلول بگذارید تا  تیرگی از بین برود و درخشندگی خود را بدست آورد.سپس گردنبند را بشورید و با پارچه ای نرم خشک کنید.

تمیز کردن گردنبند

تمیز کردن گردنبند مروارید

این دسته از  کردنبند ها میتوانند به سادگی دچار خط و خش شوند پس باید هنگام تمیز کردن آن کاملا مراقب بود.

یک پارچه نرم را با آب آقشته سازید.تحت هیچ شرایطی نباید از مواید شوینده نظیر مایع و صابون استفاده کنید زیرا به مروارید آسیب جدی وارد خواهد کرد.با استفاده از پارچه تمام مروارید ها را به آرامی پاکیزه کنید.هرگز به مروارید ها فشار وارد نکیند و پارچه را با ملایمت به آنها بمالید.برای طرف دیگر گردنبند نیز همین کار را تکرار کنید.

اگر گردنبند شما سنگی است با پارچه ای نرم به آرامی سنگ ها را تمیز کنید تا از جای خود خارج نشود.

درباره نویسنده