روش صحیح نگهداری از بدلیجات

روش صحیح نگهداری از بدلیجات

روش صحیح نگهداری از بدلیجات

خرید زیور آلات با روکش های طلایی میتواند گزینه جذابی باشد برای اقشار جامعه باشد.زیرا خرید بدلیجات و زیورآلات جدا از بحث مالی آن سلیقه همه ی را به خود جدب کرده است باتوجه به تعداد زیاد لباس هایی که وجود دارد میتوان این محصولات را با لباس ها ست کرد.در اینجا ما 10 مورد از روش های مراقبت از بدلیجات را آوردیم امیدواریم برایتان مفید باشد.

نگهداری از بدلیجات

1-تحت هیچ عنوان روی این زیورآلات عطر یا اسپری نپاشید زیرا مواد شیمایی که در عطر ها و اسپری ها وجود دارد روکش طلایی را از بین می برد و یا ممکن است منجر به تغییر رنگ آن شود.

2-زمانی که به بدنتان کرم میزنید اندکی صبر کنید تا کرم خشک موجود روی پوستتان خشک شود و بعد بدلیجات را استفاده کنید.

3-مواد روغنی نظیر الکل،لاک،استون و… بروی اکسسوری ها تاثیر زیادی خواهند داشت.هنگام ورزش کردن و یا شنا حتما زیورآلات خود را بیرون بیاورید زیرا عرض کردن نیز میتواند مضر باشد.

نگهداری از بدلیجات

4-بدلیجات خود را بعد از هر بار استفاده تمیز کنید با دسمتالی خشک و نرم،عرق و خاک موجود در زیورآلات را به آرامی پاک کنید.

5-گاهی اوقات ممکن است زیورآلاتتان کثیف شود مقدار کمی آب ولرم بروی دستمالی بریزید ولی هرگز بطور محکم روی زیوآلات دسمتال نکشید که خیلی راحت باعث میشود رنگ آن از بین برود.

6-حتما بدلیجات را جهت جلوگیری از خط و خش در جعبه ی خود و با فاصله از یکدیگر با یک قرار دهید.

7-هنگام خوابیدن زیورآلات خود را حتما بیرون بیاورید.

نگهداری از بدلیجات

8-نکته حائز اهمیت در نگهداری آن است که زیورآلات را در محفظه های بسته قرار بدهید تا هیچ گونه تماسی با هوا نداشته باشد.دیگر محصولات را در کنار هم قرار ندهید زیرا ممکن است نقره روی سایر آلیاژ ها تاثیر بدی بگذارد.

9-فشار خون یا دیابت،کسانی که مبتلا به این بیماری هستند ممکن است زودتر رنگ جواهراتشان از بین برود زیرا این افراد در اثر تاثیراتی که بدنشان روی بدلیجات میگذارد،باعث رنگ رفتگی محصولات میشود.

نگهداری از بدلیجات

درباره نویسنده